HarryCon 2017

Opublikowano

HarryCon za Nami!
Dnia 14 października przenieśliśmy się do świata oderwanego od codziennej rzeczywistości – do świata Harry’ego Pottera. 
Imprezę zorganizowaliśmy wraz z Koło Gospodyń Wiejskich Ostaszewooraz autorami bloga Geek Kocha Najmocniej
Projekt zrealizowano w ramach zadania „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” współfinansowanego przez Wójta Gminy Ostaszewo.

 

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Ceremonii Przydziału – magiczna Tiara przydzieliła uczniów do poszczególnych domów, rozpoczęła się rywalizacja o zdobycie tytułu najlepszego domu w Hogwarcie.

Niezwykle ciekawymi punktami programu były prelekcje o światowych wydaniach książek o Harrym Potterze, poprowadzone przez Daniela Muniowskiego ze Strefa Czytacza. Przy okazji wykładów mogliśmy obejrzeć całą kolekcję światowych wydań tej niesamowitej powieści!
Po prelekcji przyszedł czas na zdobycie pierwszych punktów dla swoich domów, uczniowie walczyli o nie biorąc udział w quizie wiedzy o swoim ulubionym bohaterze.

 

 


Kolejną atrakcją przygotowaną na magiczny wieczór był pokaz Mistrza Eliksirów. Ach co to był za pokaz! Był ogień, był dym a do tego huuuk! ;)
Po drugiej prelekcji na temat absurdów w świecie Harry’ego Pottera przyszedł czas na kolejne emocje związane ze zdobywaniem punktów przez Uczniów poszczególnych domów. Tym razem gwarantował je udział w warsztatach rękodzielniczych, podczas których wykonać można było swoją własną magiczną różdżkę, oraz dzięki znalezieniu horkruksów. Horkruksy – ależ to była bieganina  Cząstki duszy Voldemorta zostały ukryte w najróżniejszych częściach domu kultury. Na tych, którzy wzięli udział w warsztatach oraz odnaleźli wszystkie horkruksy czekała chwila wytchnienia przy seansie filmowym, przygotowanym w bibliotece.

 

 


O godzinie 20.00 odbył się wyczekiwany koncert muzyczny. Do świata muzyki filmowej, z obowiązkowymi utworami z Harry’ego Pottera przeniósł nas zespół Neptun Brass.

 


Po koncercie muzycznym emocje Uczniów sięgnęły zenitu, nastąpiło bowiem rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze przebranie – które umożliwiało zdobycie ostatnich punktów w rywalizacji domów oraz ogłoszenie zwycięskiego domu! Serdecznie dziękujemy za zabawę wszystkim a gratulacje składamy zwycięzcom – Uczniom Ravenclaw!

 

 


Podczas trwania imprezy cały czas był czynny Pub Pod Trzema Miotłami – a w nim same magiczne pyszności przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ostaszewie. 

 


Do zakupu oryginalnych pamiątek zachęcał sklepik w gażetami oraz biżuterią Lalile Handmade
Aby zrobić mega zabawne zdjęcie należało ustawić się w kolejce do fotobudki.

 

 

 


To był naprawdę magiczny wieczór za który warto podziękować:
- Kołu Gospodyń Wiejskich w Ostaszewie na czele z Prezesem – Anetą Wirkus – za współorganizację wydarzenia, przygotowanie magicznych przysmaków,
- Karolinie Sypniewskiej za zainicjowanie wydarzenia, jego koordynowanie i profesjonalną obsługę konferansjerską,
- Pracownikom GDKiS – za cudowną dekorację oraz wzorową postawę przy pełnieniu funkcji m.in. nauczycielek z Hogwartu.

Thursday the 22nd. modyfikacje oraz wdrożenie: Karolina Sypniewska. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.