Strona główna

Koncert zespołu BRAThANKI!

Opublikowano

bbb

 

Impreza tematyczna, podczas której dojdzie do zderzenia odmiennych kultur między innymi poprzez zestawienie programów artystycznych.

Kogo zobaczymy i usłyszymy 28 maja na scenie w parku w Ostaszewie?

A więc….zdradźmy może punkt, który dostarcza najwięcej emocji ;)

Gwiazdą wieczoru podczas imprezy będzie zespół BRAThANKI!!! J

Poniżej troszkę informacji o zespole ;)

Zespół BRAThANKI – założony w 1998 roku, wykonujący muzykę będącą połączeniem folku, popu i rocka.

Grupa powstaje z inicjatywy Janusza Musa. Skład zespołu tworzy grono zaprzyjaźnionych muzyków: Hania Chowaniec - Rybka, Janusz Mus, Piotr Królik, Grzegorz Piętak, Stefan Błaszyński, Jacek Królik, Adam Prucnal. W takim składzie zespół gra swoje pierwsze koncerty.

W 1999 roku z zespołu odchodzi Hania Chowaniec-Rybka, którą zastępuje Halina Mlynkova.

W 2000 roku ukazuje się debiutancka płyta zespołu „Ano” – jest największym wydarzeniem muzycznym roku. Sprzedaż przekracza 300 tysięcy egzemplarzy a krążek uzyskuje miano multi-platyny.Piosenki takie jak: Czerwone korale, Gdzie ten który powie mi , Siebie dam po ślubie, Modliła się dziewczyna czy Heniek, z tekstami Zbigniewa Książka, zna i śpiewa cała Polska. Nagrody: Superjedynka w kategorii Debiut 2000 na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, III Nagroda na BaltikFestival w Karlshamn (Szwecja).

W 2001 roku Drugi album „Patataj” natychmiast zdobywa status Złotej Płyty. W ciągu niespełna dwóch tygodni od daty premiery sprzedaje się w ponad 50 tysiącach egzemplarzy, żeby ostatecznie osiągnąć status platynowej. Krążek promuje m.in. piosenka: W kinie w Lublinie kochaj mnie i Za wielkim morzem Ty. Nagrody: - Nagroda OTV w koncercie Premiery i Superjedynki w kategorii teledysk na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2001 - Nagroda polskiego przemysłu fonograficznego “Fryderyk 2001″ w kategorii “Album Roku”- muzyka ethno/folk.

W roku 2003 z zespołu odchodzi Halina Mlynkova. Jej miejsce zajmują dwie nowe wokalistki: Anna Mikoś i Magdalena Rzemek. Z udziałem nowych solistek w listopadzie ukazuje się płyta Galoop, która łączy muzykę rockową z elementami folkloru różnych grup etnicznych.

W roku 2006 wokalistką zostaje Ola Chodak. Zespół występuje w koncercie “Piosenka dla Europy” – polskiej preselekcji do konkursu Eurowizji 2006 z piosenką W nas ciepło wiosen.

W 2007 roku w sierpniu ukazują się dwie płyty z największymi przebojami zespołu – Moja Kolekcja oraz Gwiazdy XX Wieku.

Rok 2009 to kolejne zmiany personalne w zespole. Nową wokalistką zostaje Agnieszka Dyk, laureatka Szansy na sukces z udziałem Brathanków w 2005 roku. Gitarzystę Jacka Królika zastępuje Wiktor Tatarek.

W 2011 roku zespół wydaje płytę Brathanki grają Skaldów.

W roku 2012 ukazuje się płyta z najpiękniejszymi polskimi kolędami Brathanki Kolędy, które zarejestrowano podczas koncertu telewizyjnego. 

Rok 2014 to kolejna autorska płyta - " moMtyle " promowana singlem - " Mamo, ja nie chcę za mąż ".

Rok 2016 - singiel " Chodź tu do mnie", muzyka- Adam Niedzielin, Janusz Mus / słowa- Agnieszka Dyk

 

konfrontacja brathanki 2

Friday the 23rd. modyfikacje oraz wdrożenie: Karolina Sypniewska. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.