Strona główna

Sierpniowy Impuls Kulturalny: Zespół BRACIA

Opublikowano

sierpniowy impuls kulturalny 2017

 

19875663 839957699519012 3408395805258965540 n

 

 

Zespół Bracia istnieje od 2001 roku i jest obecnie jednym z najbardziej cenionych zespołów rockowych w Polsce. Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy.

Zespół ma w dorobku cztery albumy: „Fobrock”, „Tribute to Queen”, „Zapamiętaj” oraz „Zmienić zdarzeń bieg”, który dzięki przebojom: „Nad przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat”, „Po drugiej stronie chmur” czy "Niepisane" zdobył status Platynowej Płyty. 

Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojtek Cugowscy. Piotr Cugowski jest jednym z najlepszych polskich wokalistów. Współpracował m.in. z legendarnym współzałożycielem zespołu Deep Purple, Jonem Lordem oraz z całą czołówką polskiej sceny muzycznej. Zdobył Grand Prix Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze za wykonanie utworu Czesława Niemena "Jednego serca". Piotr Cugowski ma również na swoim koncie tytułowe piosenki do filmów "Syberiada polska" oraz "Miasto 44". Wojtek Cugowski to bardzo ceniony w branży muzycznejgitarzysta, wokalista, kompozytor i aranżer.

Najnowszy projekt muzyczny Piotra i Wojtka Cugowskich, to zespół… Cugowscy stworzony wraz z ojcem, Krzysztofem Cugowskim czyli legendarnym wokalistą nieistniejącej już Budki Suflera.Ich płyta "Zaklęty krąg" (premiera: 30.09.2016) to solidna dawka przebojowego grania z rockowymi korzeniami. W marcu i kwietniu 2017 odbyła się promująca ten album trasa koncertowa pod tym samym tytułem.

skład zespołu:

Piotr Cugowski – wokal               

Wojciech Cugowski – gitara, wokal

Tomasz Gołąb – gitara basowa

Jarosław Chilkiewicz – gitara

Bartłomiej Pawlus – perkusja

Thursday the 22nd. modyfikacje oraz wdrożenie: Karolina Sypniewska. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.